Usuwanie zmarszczek, wypełniania bruzd nosowo-wargowych
KWAS HIALURONOWY
W organizmie człowieka jest podstawowym składnikiem odpowiedzialnym za nawilżenie, jędrność i gęstość skóry. W procesie starzenie jego zawartość ulega stopniowemu zmniejszaniu i stad pojawiają się niechciane zmiany na skórze w postaci spadku sprężystości skóry, suchość, zmarszczki, policzki i usta tracą swoją objętość.
Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego należą do najbezpieczniejszych, są w pełni naturalne, a jego cząsteczki doskonale się wchłaniają i nie są traktowane przez organizm jako ciała obce.
Możemy z ich pomocą wypełnić zmarszczki i bruzdy, nadać objętość skórze, poprawić kontur twarzy i wymodelować usta. Dzięki kwasowi hialuronowemu Twoja skóra będzie lepiej nawilżona, a jej naturalne procesy regeneracyjne zostaną pobudzone. Dlatego nawet po całkowitym wchłonięciu podanego preparatu Twoja skóra będzie wyglądać znacznie młodziej niż przed zabiegiem.
Preparat z kwasem hialuronowym wstrzykuje się cienką igłą wprost w miejsce, które poddajemy korekcji. Efekt wypełnienia widoczny jest natychmiast. Po zabiegu możesz wrócić do swoich zwykłych zajęć. Rezultat utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy. Okres ten może być krótszy lub dłuższy w zależności od wieku pacjentki, rodzaju skóry oraz prowadzonego trybu życia (palenie papierosów, ekspozycja na słońce, wizyty w solarium skracają czas działania preparatu). Kolejnymi zabiegami można przedłużyć okres utrzymywania się efektu początkowego.
PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU:
Siedem dni przed zabiegiem nie stosować hamujących agregację płytek krwi oraz niesterydowych leków przeciwzapalnych oraz ziołowych preparatów z Ginko Biloba. W dniu zabiegu nie wykonujemy intensywnego wysiłku fizycznego, unikamy sauny, łaźni, solarium, kawy. Zwiększyć ilość wypijanej wody do 2 l na dobę.
CO ROBIĆ PO ZABIEGU:
- Pijemy przez 3 dni dużo wody.
- Nie masujemy miejsc podania preparatu. Dbamy o higienę miejsc po wkłuciach preparatu-np. nie dotykamy ich.
- Do 48 godzin unikamy intensywnego wysiłku fizycznego, nie korzystamy z sauny, siłowni, solarium.
- Nie opalamy się przez siedem dni po wstrzyknięciu preparatu, ponieważ nagrzanie miejsca, w który podano lek może osłabić jego działanie. Nie oziębiamy miejsca, gdzie podano lek.
- Przez około 4 tygodnie nie powinno się stosować laseroterapii w okolicach iniekcji wypełniacza.
PRZECIWWSKAZANIA BEZWZGLĘDNE:
- okres ciąży i karmienia piersią
- ostre choroby gorączkowe
- choroby autoimmunologiczne, szczególnie w aktywnym okresie
- infekcje skóry: bakteryjne, grzybicze lub wirusowe
- reakcje nadwrażliwości po poprzednim zastosowaniu wypełniaczy w wywiadzie
- zastosowanie wypełniaczy na bazie kwasu polimlekowego (Sculptra) w ciągu ostatnich pięciu lat
PRZECIWWSKAZANIA WZGLĘDNE:
- skłonność do tworzenia blizn przerostowych i keloidów
- ból, tkliwość i świąd poddanej zabiegowi okolicy opryszczka
- nierównomierna rozmieszczenie materiału, asymetria
- infekcja bakteryjna
- tworzenie się ziarniniaków
- obrzęki spowodowane uciskiem naczyń limfatycznych
- zatory naczyniowe
- reakcje alergiczne